Zawodowi kolarze: ile zarabiają?

2_zawodowy kolarzKwestia sportowych wynagrodzeń (przede wszystkim w wymiarze zawodowym) nieustannie budzi ogromne emocje i rowery tu nie są absolutnie wyjątkiem, tym bardziej przy rozróżnieniu gaż za uczestnictwo w konkretnych imprezach i wynikającej z tego przynależności do konkretnych grup zarobkowych. Inaczej jest bowiem w przypadku ProTour, inaczej w przypadku Pro Continental i inaczej w przypadku Continental, dlatego przyjrzyjmy się każdemu zeń z osobna.

 

Zarobki w ProTour

I tak oto, jeśli chodzi o pierwszy z wyżej wymienionych, minimalna stawka miesięczna wynosi 35 000 Euro, ale to nie koniec. Pierwsze miejsce na którymś z etapów przykładowego Tour de France przekłada się bowiem na możliwość negocjacji pensji (do końca sezonu), z czego zwycięstwo na etapach najtrudniejszych daje możliwość podbicia swej stawki aż o 200 000 Euro. Reasumując zatem, tak jak w innych sportach, tak i kolarstwo objawia się jako uzależnione od indywidualnych wyników konkretnego zawodnika, dlatego też powyższe dane mają wyłącznie charakter informacyjny.

 

Zarobki w Pro Continental

Druga z powyższych, czyli grupa rowerzystów Pro Continental, zarabia przynajmniej 27 500 Euro (nie tyczy się to nowych zawodników, którzy zarabiają „jedyne” 23 000 Euro), ale najlepszy bądź dwóch najlepszych w grupie otrzymuje dodatkowe premie.

 

Zarobki w Continental

Ostatnia- Continental- nie ma natomiast żadnych minimalnych wymagań płacowych, przez co niektórzy zawodnicy jeżdżą za darmo aż do momentu, w którym nie zaczną zwyciężać. Niemniej, gdy chwila ta już nastąpi, gaże dlań są bardzo atrakcyjne, bo sięgają aż do 50 000 Euro, a nawet kwotę tę przekraczają.

Naturalnie, wszystko to jest zwyczajnym zarysem sytuacji, ponieważ na zarobki kolarskie przypada jeszcze cała masa innych czynników, wiążących się z reklamami, klasyfikacją ogólną konkretnego zawodnika oraz wieloma innymi tego typu. Jeżeli jednak czujemy, iż taka forma pozyskiwania pieniędzy jest adekwatna do naszych oczekiwań i że umielibyśmy sprostać wymaganiom stawianym profesjonalnym rowerzystom, warto wsiąść na swe ostre kolo i rozpocząć intensywny trening, przybliżający nas właśnie do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>