Zawodowe kolarstwo

2_profesjonalny_kolarzŚwiatowe sławy kolarstwa zawodowego kojarzą się nam z popularnością, pieniędzmi, szczytową formą i wszystkim tym, o czym wielu z nas marzyło, wsiadając na swój własny rower. Czy ktokolwiek pomyślał jednak o tym, że właściwie każdy z powyższych zaczynał od zera? Ba, czy ktokolwiek pomyślał o tym, że każdy z nas może zostać mistrzem? Pewnie nie, a wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość, konsekwencję i ambicję.

 

Początek

Zawodowe kolarstwo- tak jak wszystko zresztą- ma swe początki w amatorce, dlatego po pierwsze i najważniejsze- aby zostać mistrzami, musimy wyciągnąć nasze rowery (lub skorzystać z usługi rent a bike warsaw, jeśli takowych nie posiadamy) i po prostu zacząć nań jeździć. Naturalnie to, w jaki sposób jazda ta będzie wyglądać, uzależnione jest przede wszystkim od konkretnej- interesującej nas najbardziej- dyscypliny, spośród których wyróżniamy i kolarstwo szosowe, i downhill, i wiele innych, ale bez względu na wszystko, już pierwsze nasze kroki winny się odbywać pod okiem profesjonalnego trenera. Stąd zaś już niedaleka droga do udziału we wszelkiego rodzaju wyścigach, w których to zresztą zwycięstwo może być drabiną do uzyskania statusu profesjonalisty i rozpoczęcia kariery zawodowej. Brzmi prosto, prawda? Niestety to tylko pozory, ponieważ trudności i przeszkód na drodze kolarza jest mnóstwo. Dowód? Proszę bardzo!

 

Trudności w życiu zawodowego kolarza

Do najtrudniejszego wyzwania należy niewątpliwie konieczność całkowitego podporządkowania swego życia pod kolarstwo. Czy tego bowiem chcemy, czy nie- zawodowe uprawianie takowej dyscypliny minimalizuje wolny czas, uniemożliwia godzenie ze sobą innych zajęć dodatkowych i ogólnie, wpływa na zaniedbanie prywatnej sfery swego życia. W zamian za to otrzymujemy natomiast konieczność codziennych, kilkugodzinnych treningów, plany regeneracyjne dla organizmu, pilnowania diety oraz innych, większych lub mniejszych wyrzeczeń. Swoją drogą, te ostatnie- wraz z upływem czasu- wchodzą po prostu w nawyk, toteż naprawdę trudno je ominąć.

Podsumowując, jeśli ktoś chciałby zostać profesjonalnym kolarzem, musi mieć silny i twardy charakter, ponieważ wspomniany już sukces, korzyści materialne czy wspaniała forma nie przyjdzie za darmo, a wręcz przeciwnie, jest to wyłącznie nagroda za ciężką, momentami wprost morderczą pracę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>