Sprzedaż roweru używanego

Sprzedaż roweru używanego w  naszym kraju może być dość trudnym zadaniem. U nas bowiem nadal kupno tego typu sprzętu rowerowego jest niezbyt popularna, a to niestety duży błąd. W dużej mierze bowiem to właśnie dlatego jazda na rowerze nie jest u nas czymś zupełnie normalnym. Zarobki są jakie są i nie każdego stać na zakup dobrego i nowego roweru, a na kupno używanych jakoś nie ma mody. Rowery używane oczywiście mogą być często naprawdę doskonałej jakości i kosztować stosunkowo niewielkie pieniądze. Jak jednak sprzedać taki używany rower?

Na pewno nie warto zamieszczać ogłoszeń w różnego rodzaju prasie, nawet takiej nastawionej na oferty kupna i sprzedaży. Mało komu bowiem będzie chciało się jechać na przykład pół miasta tylko po to żeby sobie taki rower obejrzeć. Rowery używane warszawa dużo lepiej jest sprzedawać w internecie. Na pierwszym miejscu z pewnością należy postawić znane i lubiane portale aukcyjne, takie jak na przykład Allegro.pl. Oczywiście za sprzedaż trzeba tam zapłacić lecz są to niewielkie kwoty, a liczba klientów do jakich może dotrzeć nasze ogłoszenie jest wręcz ogromna. Ogromnym plusem jest także to, że w internecie możemy dodawać zdjęcia sprzedawanego roweru co ułatwi wybór naszemu przyszłemu klientowi. Można także oddać rower na sprzedaż do komisu jednak te także nie są jeszcze zbyt popularne.

Pisząc ofertę sprzedaży naszego roweru do internetu należy starać się podawać jak najwięcej szczegółów. Nie ukrywając wad mamy większą pewność, że klient po ich odkryciu nie będzie starał się jak najbardziej zbić ceny jaką zaoferowaliśmy za nasz rower. W opisie należy podawać takie szczegóły jak marki zastosowanego osprzętu rowerowego, rozmiar ramy i kół, kolor oraz wszelkie wady i przeróbki jakie zastosowaliśmy w rowerze. Jeśli nie do końca wiesz jak przygotować ofertę sprzedaży swojego roweru to zawsze masz do pomocy sklep rowerowy warszawa. Sklepy rowerowe mają bowiem swoje oferty także w internecie i to na nich możesz się wzorować. Do oferty należy dołączyć także zdjęcia. Robiąc je zadbaj o to żeby rower był czysty, a światło dostateczne. Niewyraźnie zdjęcia lub zdjęcia bardzo brudnego roweru z pewnością zniechęcą niejednego klienta do zakupu.

Na sam koniec pozostaje oczywiście kwestia ceny, czyli ile zaproponować za swój rower. Jak najłatwiej wybrać cenę, która usatysfakcjonuje nas i jednocześnie pozwoli na szybkie sprzedanie roweru? Najłatwiej jest po prostu poszukać w internecie oferty sprzedaży podobnych rowerów używanych do naszego. Oceniając ich stan z ceną i przyrównując do stanu technicznego naszego roweru możemy łatwo określić cenę, która zdecydowanie będzie konkurencyjna. Jeśli posiadamy nietypowy rower to warto wzorować się na odpowiednikach tego roweru w podobnej klasie. Nie będąc pewnym czy cena jest dobra zawsze można wystawić nasz rower na aukcję stosując kwotę minimalną, która gdy nie zostanie przekroczona w licytacji to rower nie musi być sprzedany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>