Rowery Shimano

Shimano to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie związanych w głównej mierze z rowerami oraz kolarstwem. Nawet osoby, które nigdy nie miały do czynienia z rowerami po usłyszeniu nazwy Shimano z pewnością skojarzą o co tutaj chodzi. Popularność tej marki nie bierze się oczywiście znikąd. Od samego początku i aż po dziś dzień rowery oraz cały związany z nimi osprzęt jest uznawany za jeden z najlepszych, najnowocześniejszych i najbardziej wytrzymałych w branży.

Shimano może pochwalić się naprawdę ogromnym doświadczeniem w branży rowerowej. Firma została założona w Japonii w roku 1921, a więc ma już nie z mała ponad 90 lat. Jej założycielem był Shozaburo Shimano i to od jego nazwiska wzięła się nazwa tej firmy. Już od samego początku firma stawiała na nowoczesne technologie. To właśnie ta marka wprowadza na rynek najwięcej nowinek technicznych i ma miliony zadowolonych klientów na całym świecie. Choć firma nie jest monopolistą i ma wielu, bardzo mocnych konkurentów, to nadal nikt nie jest w stanie jej dorównać.

Ogromny sukces marki Shimano sprawił, że dosłownie każda hurtownia rowerowa oferuje nam dziś rowery oraz osprzęt rowerowy właśnie tej marki. Co ciekawe wysoka jakość tych sprzętów nie idzie w parze z bardzo wysoką ceną. Doskonała polityka cenowa firmy sprawiła, że nie trzeba wydawać ogromnego majątku, aby cieszyć się sprzętem rowerowym najwyższej jakości. Oprócz osprzętu rowerowego Shimano oferuje także odzież rowerową oraz różnego rodzaju akcesoria i produkty służące do konserwacji rowerów.

Shimano promuje także samo kolarstwo poprzez sponsoring bardzo wielu tego typu imprez. Ich największą inicjatywą jest obsługa na przykład Tour de Pologne. Oczywiście Shimano nie tylko sponsoruje same imprezy, ale także jest sponsorem bardzo wielu światowej klasy zawodników sportów rowerowych.

Od 2012 Shimano ma także swoją filię w Polsce. Powstała ona po połączeniu się rodzimej firmy R&P Pawlak z japońską marką Shimano. W naszym kraju powstał zakład produkcyjny oraz oczywiście siedziba handlowa. Dzięki wzrostowi popularności rowerów w naszym kraju marka ma szansę na ogromny rozwój na naszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>