Rowery dla otyłych

Wiadomo, że rower to samo zdrowie – to nie tylko sport, ale i styl życia. Zdrowego, aktywnego życia. Nic więc dziwnego, że rowery damskie, męskie i dziecięce cieszą się wielką popularnością wśród wszystkich, którzy dbają o formę i sprawność fizyczną. A także wśród tych, którzy dopiero zaczynają prowadzić aktywny tryb życia – jazda na rowerze jest bowiem jedną z najprzyjemniejszych form aktywnego wypoczynku :) A zatem to właśnie rower jest polecany np. osobom walczącym z nadwagą i nie mającym ochoty na monotonne ćwiczenia odchudzające. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy rower nadaje się dla osoby o pokaźnych gabarytach. Na co powinny zwracać uwagę osoby otyłe podczas kupowania roweru?

Wszystkie rowery – zarówno rowery używane, jak i nowe, zarówno damskie, jak i męskie i dziecięce – powinny być dopasowane do ich właścicieli. Wybierając rower, należy więc zwracać uwagę na wielkość ramy i kół oraz ciężar roweru, biorąc pod uwagę wzrost przyszłego właściciela oraz przeznaczenie roweru (czy będzie on używany tylko do weekendowych przejażdżek za miasto, czy do codziennych dojazdów do pracy po miejskich ścieżkach rowerowych, czy też do wyczynowej jazdy po górach). Osoby otyłe powinny ponadto zwracać szczególną uwagę na wytrzymałość ramy i kół roweru, biorąc pod uwagę oczywiście własny ciężar.
Generalnie rama roweru przeznaczonego dla osoby otyłej powinna być mocniejsza i trwalsza, podobnie jak koła, które muszą utrzymać większy ciężar. Wybierając rower dla siebie, osoby o większej niż przeciętna wadze, powinny więc najlepiej poradzić się pracownika sklepu rowerowego, który pomoże w dokonaniu wyboru najodpowiedniejszego roweru.

A nie musimy na pewno przekonywać, że warto :) Wszak nie ma nic przyjemniejszego od jazdy na rowerze! Jeżdżąc na rowerze, nie tylko spalamy kalorie, wyrabiamy mięśnie i dbamy o sprawność fizyczną i własne zdrowie, ale też w świetny, superprzyjemny sposób spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>