Rowerowe gry komputerowe

Poruszanie się rowerem może nam dostarczyć naprawdę ogromnej frajdy. Wiele osób kupuje rowery właśnie po to, aby zapewnić sobie bardzo zdrową i jednocześnie ciekawą atrakcję. Rowery stają się także bardzo popularnym środkiem transportu nie tylko na wsiach, ale także i w dużych miastach. Wszystko za sprawą tego, że ceny paliw stają się coraz mniej ciekawe, a rowery używane można już kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Eksploatacja takiego roweru jest wręcz darmowa w porównaniu z kosztami eksploatacji naszego samochodu.

Bardzo popularna jest jednak także wirtualna jazda na rowerze, czyli z wykorzystaniem komputera lub konsoli. Z takich wirtualnych symulatorów jazdy na rowerze korzystają nie tylko osoby, które nie lubią tradycyjnie poruszać się na rowerze. Także zapalony rowerzysta może odnaleźć wiele rozrywki w tego typu grach komputerowych.

Najwięcej rowerowych gier można znaleźć jednak na konsolę, na przykład Play Station lub Xbox. Jednym z popularniejszych tytułów tego typu gier na konsolę jest Dave Mirra Freestyle BMX. Wcielamy się tutaj w rolę rowerzysty wykonującego niesamowite ewolucje na swoim rowerze. Pokonujemy wiele ciekawych torów, wykonujemy triki, które wymagają od nas nie małej zręczności oraz walczymy z przeciwnikami wirtualnymi lub prawdziwymi. Wirtualna jazda na rowerze oczywiście ma niewiele wspólnego z rzeczywistością i z pewnością nie można tego traktować jako elementu szkoleniowego jazdy na rowerze. Innym znanym tytułem jest Matt Hoffman – Pro BMX. Jak łatwo zauważyć większość tego typu gier jest sygnowana nazwiskami osób znanych z rowerowych wyczynów.

Oprócz tych bardzo skomplikowanych i niezwykle ciekawych graficznie gier możemy odnaleźć także dużo prostsze ich wersje, które jednak także mogą przynieść nam wiele zabawy. Mamy tutaj na myśli bardzo popularne dziś gry flash online, oczywiście dostępne na komputer. W sieci możemy odnaleźć setki tytułów rowerowych mini gier komputerowych. Jedne z nich mają nas bawić, inne są zręcznościowe, a jeszcze inne wymagają od nas sporego myślenia. Z pewnością te pozycje także są bardzo ciekawe i godne polecenia każdemu. To doskonała rozrywka na długie zimowe wieczory, kiedy nie można jeździć rowerem.

No koniec ciekawostka, czyli symulator jazdy rowerem z prawdziwego zdarzenia. W roku 2010 Japończycy wprowadzili bowiem na rynek niezwykle profesjonalny symulator jazdy rowerem. W jego skład wchodzi specjalnie przygotowany rower, który jest na stałe zamocowany do podłoża i podłączony do komputera wyposażonego w duży ekran oraz odpowiednie oprogramowanie. Symulator ma za zadanie edukować rowerzystów na temat tego jak poruszać się na zatłoczonych ulicach miast oraz oczywiście obrazować przepisy ruchu drogowego. Ta „gra komputerowa” ma już naprawdę bardzo poważne przeznaczenie i z pewnością oferuje nie tylko zabawę, ale także bezcenną edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>