Rowerem po górach

Jazda na rowerze to oczywiście ogromna frajda oraz jednocześnie możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej. Do tego dziś bardzo wiele osób wsiada na rowery z racji bardzo wysokich cen paliw. Dojazd rowerem do pracy to dziś norma, z której korzysta bardzo wiele ludzi. Największe miasta ułatwiają nam to także dzięki temu, że tworzą ogromne wypożyczalnie rowerów. Jazda rowerem po mieście to oczywiście żadna sztuka i każdy, po krótkim treningu, może robić naprawdę wiele kilometrów bez większego wysiłku.

Zupełnie inaczej jest jednak, jeśli wybieramy się na rower w góry. Tam z pewnością należy doskonale przygotować się jeśli chodzi o nasz sprzęt. Rowery używane wymagają doskonałego przeglądu technicznego i naprawy każdego, nawet najdrobniejszego elementu. W górach bowiem są ekstremalne warunki i każdy z tych elementów może mieć bezpośredni wpływ na nasze życie. Warto więc przed każdą wyprawą rowerową w góry dokładnie przejrzeć stan techniczny naszego roweru i  w razie potrzeby dokonać stosownych napraw. Szczególnie istotne są oczywiście w górach hamulce, choć ten element zawsze powinien być w pełni sprawny.

Podczas wypraw górskich należy także dobrze przygotować się jeśli chodzi o elementy zapewniające nam bezpieczeństwo. Z pewnością obowiązkowym elementem będzie kask, który uchroni nas od poważnych urazów podczas jakichkolwiek upadków. Warto także zaopatrzyć się w dobre ochraniacze na kolana, aby ich sobie nie poocierać, gdyż w górach może być ciężko odpowiednio opatrzyć ranę. Odwiedzając sklep rowerowy Warszawa kupując te akcesoria warto także zaopatrzyć się w dobry komplet kluczy w razie awarii oraz zestaw naprawczy do dętek rowerowych. Tak przygotowani z pewnością nie będziemy obawiać się żadnej trudnej sytuacji.

Wyprawa w góry to oczywiście także konieczność odpowiedniego przygotowania się pod względem prowiantu oraz ubioru. Będąc daleko w górach nigdy bowiem nie wiemy jaka zastanie nas pogoda, a pomimo naszej sporej mobilności może nam i tak nie udać się uciec przed deszczem. Dobrze jest więc zabrać ze sobą ciepłe ubrania i coś przeciwdeszczowego, nawet jeśli wyruszamy w trasę przy niemal bezchmurnej pogodzie. Prowiant jest także podstawą, a do tego oczywiście coś do picia. Można zabrać ze sobą napoje izotoniczne oraz wodę. Warto pamiętać o tym, aby unikać napojów gazowanych, które mogą doprowadzić do bólu brzucha w przypadku aktywnej jazdy na rowerze. W góry należy oczywiście zabrać ze sobą także mapę, a trasę przejazdu zaplanować jeszcze przed wyjściem na dany szlak rowerowy. Do tego warto powiadomić najbliższych o planowanej trasie naszego przejazdu oraz godzinach wyjścia i powrotu do domu. W górach może wydarzyć się wiele, a takie informacje z pewnością pomogą ratownikom w poszukiwaniu nas, jeśli coś nam się stanie. Pamiętaj o tym, że każda wycieczka rowerowa w góry musi być dużo bardziej przemyślana niż zwykły wypad na rower, gdyż może być ona naprawdę niebezpieczna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>