Rower na komunię

Choć rower jest jednym z najpopularniejszych prezentów komunijnych (czyli ofiarowywanych dzieciom z okazji przystąpienia do pierwszej komunii) od wielu lat, dopiero od niedawna zaczęto używać sformułowania „rower komunijny”. Niestety określenie to nie ma pozytywnego wydźwięku – „rower komunijny” to bowiem zwykle rower najgorszej jakości, kupowany w supermarkecie za grosze i służący dziecku najwyżej kilka dni, a w dodatku – bardzo często grożący rozmaitymi niebezpieczeństwami, z rozklekotaniem się na środku ulicy na czele. Jaki więc rower powinno się ofiarowywać dziecku z tej wyjątkowej okazji?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Wystarczy zresztą odwiedzić jakikolwiek sklep rowerowy warszawa i zapytać sprzedawcę – każdy powie, że dziecięce rowery z supermarketu nie nadają się do niczego, a już na pewno nie do bezpiecznej jazdy. A jeśli z zasady nie ufasz sprzedawcom, w przekonaniu, że każdy chce za wszelką cenę wcisnąć ci swój produkt, możesz przejrzeć specjalistyczne fora internetowe dla rowerzystów – zapewniamy, że 100% forumowiczów potwierdzi nasze słowa (i słowa każdego sprzedawcy w sklepie rowerowym).

Zdecydowanie lepsze są więc dziecięce rowery używane – byle tylko markowe, najwyższej jakości, z serwisu czy komisu rowerowego, a nie: kupowane byle gdzie i od byle kogo. Jeśli więc chcesz kupić dziecku rower na komunię, ale nie stać cię na najdroższe i najnowsze modele ze sklepu rowerowego, poszukaj używanego, ale w dobrym stanie roweru markowego. Nie daj się skusić promocjami (w stylu: hulajnoga gratis). Pamiętaj, że rower dla dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny! A tego nie zagwarantuje żaden rower kupowany razem z bułkami czy proszkiem do prania w supermarkecie. Pamiętaj, że prezent komunijny musi być wyjątkowym upamiętnieniem tego święta, musi być trwały, solidny i bezpieczny. Co to za pamiątka, która rozpadnie się po kilku dniach na środku ulicy? A tak bywa często z „rowerami komunijnymi” z supermarketu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>