Rower dla dziecka – nowy czy używany?

To oczywiste, że dzieci rosną bardzo szybko. Niestety wraz z nimi nie rosną ich rowery... Czy da się jakoś rozwiązać problem konieczności kupowania dziecku nowego roweru raz na parę lat, a czasem i częściej? Czy rowery używane dla dzieci rozwiązują ten problem? Czy warto kupować dziecku rower „na wyrost” – zbyt duży, taki, do którego dziecko musi dopiero dorosnąć? Czy można oszczędzać na dziecięcych rowerach?

Problem jest skomplikowany, o czym aż za dobrze wie każdy rodzic, nieśpiący na pieniądzach, czyli większość współczesnych polskich rodziców. Z jednej strony bowiem każdy sklep rowerowy warszawa pełen jest najrozmaitszych rowerów dziecięcych, na widok których oczka aż świecą się i rodzicom, i dzieciom... Z drugiej jednak – kogo stać na to, by co parę lat (a jeśli malec szybko rośnie, to jeszcze częściej) kupować dziecku nowy rower? Rozwiązań tego problemu jest co najmniej kilka, ale dwa z góry należy odrzucić – absolutnie nie wolno bowiem oszczędzać na dziecięcym rowerze (np. zaopatrując się w supermarkecie) oraz kupować dziecku zbyt dużego roweru. Rower „na wyrost” nie tylko może zniechęcić dziecko do jazdy na dwóch kółkach, ale przede wszystkim może stanowić bardzo poważne zagrożenie! A to dlatego, że dziecku sprawia trudność zapanowanie nad zbyt dużym rowerem, a brak możliwości dosięgnięcia stopami do podłoża sprawia dodatkowe niebezpieczeństwa podczas zatrzymywania się.

Jeśli nie rowery na wyrost, to co? Zdecydowanie rowery używane warszawa Jednak kupując rower używany dla dziecka należy zachować jeszcze większą ostrożność, niż kupując taki rower dla siebie. Używany rower dla dziecka może być więc nabywany wyłącznie w renomowanych serwisach i sklepach rowerowych, dzięki czemu rodzic powinien mieć pewność, że jazda na takim rowerze nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla jego dziecka. Warto również dowiedzieć się o ewentualną gwarancję i serwis, na pierwszym miejscu podczas wyboru roweru (czy to używanego, czy nowego) dla dziecka stawiając nie cenę, lecz bezpieczeństwo małego rowerzysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>