Przegląd roweru po zimie

sklep rowerowy w warszawieZ pewnością każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że po zimie należy wykonać kompletny przegląd stanu technicznego swojego pojazdu, gdyż niskie temperatury i sól potrafią skutecznie unieruchomić różne jego podzespoły. Podobnie jest także i z rowerami. Pomimo tego, że zazwyczaj zimą nie jeździmy na rowerze to jednak przeszedł on swoje w czasie letniego sezonu, a do tego nieużywany rower także wymaga przeglądu stanu technicznego. Na ruchomych częściach, które przez kilka miesięcy nie są używane pojawia się rdza, a smar zaczyna wysychać. W trakcie sezonu do ruchomych części mogło także dostać się wiele piachu i błota, a hamulce mogą być już na wykończeniu. Przegląd roweru po zimie, czyli na początku nowego sezonu, jest więc bardzo ważny. Osoby, które się na tym znają mogą oczywiście wykonać taki przegląd samodzielnie, ale jeśli masz marne pojęcie na ten temat to serwis rowerowy warszawa na pewno wykona dla Ciebie taki przegląd. Każdy z nas osobiście może z pewnością sprawdzić stan łańcucha. Jeśli ten jest zardzewiały, ma na sobie dużo błota i ciężko się porusza to znak, że należy go nasmarować i wyczyścić. Do łańcucha można zakupić oczywiście specjalne smary. Warto sprawdzić także stan naszych hamulców i w razie zauważenia niedomagań oddać rower do serwisu. Bardzo ważny jest także sprawny układ kierowniczy roweru oraz stan ogumienia. Osobiście powinno się oczywiście także dokładnie umyć cały rower czyszcząc go z zaschłego brudu i starego smaru.

Jeśli okaże się, że masz do wymiany jakieś części w rowerze przez rozpoczęciem sezonu, to na zakupy koniecznie udawaj się do profesjonalnych sklepów z certyfikatami. Profesjonalny sklep rowerowy warszawa posiada bowiem części najwyższej jakości, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo. Również oddając rower do serwisu pamiętaj o tym, aby wybierać te profesjonalne, a nie dziwnie wyglądające serwisy prowadzone gdzieś na zapleczu domu mieszkalnego lub w garażu. Nigdy nie zapominaj o okresowych przeglądach roweru. Pamiętaj bowiem, że jadąc na rowerze nie masz żadnej ochrony w razie wypadku (tak jak w samochodzie) i niesprawne elementy roweru to realne zagrożenie dla Twojego zdrowia, a nawet życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>