Poczuj wiosnę na dwóch kółkach i zregeneruj siły po zimie

Wiosna jest chyba dla każdego z nas najpiękniejszym okresem roku. Budząca się do życia przyroda pobudza także nas samych do działania co widać po naszych zwiększonych siłach oraz dużo lepszym samopoczuciu. Nie mały wpływ ma na to oczywiście ilość światła słonecznego, którego zimą zdecydowanie może nam brakować. Wiosna to także początek nowego sezonu dla większości rowerzystów, gdyż zazwyczaj na zimę nasze rowery wędrują do piwnic i komórek czekając na ciepłe, wiosenne dni. Jeśli do tej pory nie jeździłeś na rowerze to naprawdę warto zacząć od tego sezonu, gdyż to nie tylko masa frajdy, ale także bardzo pozytywne działanie na nasze zdrowie.

Sprzęt rowerowy wcale nie musi być drogi, gdyż coraz popularniejsze stają się komisy rowerowe. Kupując rowery używane z komisów nie tylko zapłacimy niewielkie pieniądze, ale do tego mamy pewność, że zakupiony sprzęt będzie bardzo wysokiej jakości. Rowery używane od osób prywatnych są z pewnością nieco tańsze, ale tutaj nigdy nie mamy pewności czy nie kupujemy czasem kota w worku. Szczególnie jesteśmy na to narażeni, gdy nie znamy się na tematyce rowerowej.

Jazda na rowerze to z pewnością samo zdrowie. Poprawia to naszą kondycję fizyczną, reguluje przemianę materii, a także poprawia nasze samopoczucie. Nie ma bowiem nic lepszego na dobre samopoczucie jak wysiłek fizyczny, który w przypadku rowerów jest bardzo przyjemny. Rowery pozwalają nam także poczynić bardzo duże oszczędności jeśli na przykład chcemy nimi jeździć do pracy. Wszyscy przecież wiemy ile kosztuje obecnie litr paliwa, a przecież każdy kilometr na rowerze pokonujemy zupełnie za darmo. Do tego w zakorkowanych miastach może się okazać, że na rowerze dojedziemy do pracy szybciej niż samochodem. Kupując więc nawet nowy i drogi rower, który z pewnością posłuży nam długo bezawaryjnie taki zakup zwróci nam się nawet w jeden miesiąc, a zyska nie tylko nasz portfel, ale także zdrowie.

Mówiąc już o nowym sezonie rowerowym warto wspomnieć także o modzie rowerowej na rok 2012. Niejeden sklep rowerowy Warszawa chce być na czasie i oferuje nam sprzęt będący na topie. Ciekawostką jest to, że rok 2012 stoi pod znakiem retro. Jeśli chcemy być na czasie to nasz rower powinien być w stylu retro i takie już zaczynają się pojawiać w sklepach.  Do tego muszą być oczywiście dodatki takie jak wiklinowe kosze na rower, wzorzyste zabezpieczenia rowerów czy nakładki na kierownicę. Moda rowerowa jest jednak raczej dla fanatyków niż dla ludzi po prostu kochających ten sport. W tym drugim przypadku rower musi być bowiem wygodny i bezpieczny, a niekoniecznie zawsze dobrze wyglądać.

One thought on “Poczuj wiosnę na dwóch kółkach i zregeneruj siły po zimie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>