Nowinki dla rowerzystów

Gadżety rowerowe już na dobre zagościły pośród wszystkich miłośników dwóch kółek. Ich zadanie może być różnorakie, ale z pewnością można podzielić je na dwie podstawowe grupy. Są to gadżety użyteczne, poprawiające nasze bezpieczeństwo lub po prostu ułatwiające nam poruszanie się na rowerze w różnorodny sposób. Drugi rodzaj gadżetów to urządzenia, których głównym zadaniem jest w zasadzie tylko i wyłącznie wzbudzanie podziwu, czyli wyróżnianie się wśród tłumu poprzez zmianę wyglądu roweru.

Pośród użytecznych gadżetów znaleźć można dziś kilka ciekawych nowinek, które dopiero zaczynają pojawiać się na rynku. Niejeden sklep rowerowy Warszawa może nam dziś zaoferować niezwykle nowoczesne lusterko wsteczne, które z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo, a przecież na naszych drogach jest bardzo niebezpiecznie. Gadżet wyposażony jest w małą kamerkę, która montowana jest z tyłu roweru. Do kamery podłącza się niewielki wyświetlacz montowany na kierownicy. W ten sposób widzimy co dzieje się za nami bez obracania głową i nie musimy korzystać z niezwykle niewygodnych lusterek. Ciekawym gadżetem użytecznym jest także inteligentna lampka, która samodzielnie dobiera poziom natężenia światła w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Bardzo przydatna będzie także specjalna dętka, dzięki której nie musimy już obawiać się o nagłe złapanie gumy. Dętka rowerowa marki Michelin podczas przebicia nie rozpręża się, jak ma to miejsce w przypadku zwykłej dętki. Jej specjalna, porowata powierzchnia sprawia, że uszkodzenie samo się zasklepia, a my możemy jechać dalej.

Do rowerowych bajerów z pewnością należy zaliczyć marynarkę dla rowerzystów wymyśloną w Wielkiej Brytanii. Jej twórcy doszli do wniosku, że rowerzysta ubiera się jakby codziennie chodził wiele kilometrów po górach i po zejściu z roweru musi się przebierać. Z tego względu wprowadzili oni do sprzedaży marynarkę, dobrą na rower, do pracy i do szkoły. Jest stylowa, bardzo wygodna i została wyposażona w specjalnie wysuwane odblaski na rower, które zawsze można schować. Do tego dochodzą liczne kieszonki, bardzo przydatne rowerzystom. Niestety minusem jest cena, gdyż marynarka kosztuje ponad 320 funtów.

Sympatyczną ciekawostką może być specjalny stoliczek rowerowy przeznaczony na przykład na turystyczne rowery używane. Stoliczek montuje się w zagięciu kierownicy. Służy on do położenia na przykład kanapki i kubka z ulubionym napojem. Niestety ciężko coś przewozić na owym stoliczku podczas jazdy.

Użytecznym współcześnie gadżetem może okazać się ładowarka rowerowa do telefonów czy innych małych urządzeń elektronicznych. Prąd wytwarza oczywiście małe dynamo podłączone do koła z którego wychodzą przewody kończące się złączami USB. Z pewnością doskonały gadżet na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>