Na co zwrócić uwagę kupując używany rower

Na całe szczęście coraz więcej osób ma świadomość tego jak marnej jakości są rowery sprzedawane w różnego rodzaju hipermarketach. Niska cena idzie tutaj zdecydowanie w parze z bardzo niską jakością wykonania. Z tego powodu ludzie, którzy chcąc kupić dobry rower, ale nie mają zbyt wysokiego budżetu na ten cel wybierają drogę pośrednią, czyli zakup roweru używanego (z drugiej ręki). Takie rowery używane, jeśli pochodzą z dobrego źródła, mogą nam posłużyć dużo dłużej i być mniej awaryjne niż nowe rowery z marketów. Pierwszym sposobem zakupu takiego roweru jest kontakt z osobą prywatną. W internecie na przykład można odnaleźć wiele ofert sprzedaży używanych rowerów, które często są bardzo wysokiej klasy. Decydując się na ten krok trzeba jednak naprawdę znać się na rowerach, gdyż łatwo kupić kota w worku.

Kupując rowery używane z drugiej ręki trzeba dokonać jego dokładnych oględzin. Stopień zużycia roweru można ocenić najłatwiej po kilku elementach. Po pierwsze warto dobrze przyjrzeć się zębatkom. Im te są bardziej wytarte tym więcej rower już przeszedł, a więc przejechał dużo więcej kilometrów. Podobnie sprawa wygląda z łańcuchem, który w miarę zużywania po prostu zaczyna się wycierać. Z pewnością należy bardzo dokładnie zbadać stan hamulców oraz wszelkich stalowych linek. Większość osób robi błąd zwracając baczną uwagę na wizualny stan roweru, a to duży błąd. Rower może bowiem być naprawdę w dobrym stanie technicznym, ale zaniedbany wizualnie przez jego właściciela. Koszt odmalowania roweru jest naprawdę znikomy i nie warto się tym przejmować.

Jak widać więc, aby kupić dobry rower używany od prywatnej osoby trzeba się na tym po prostu znać. Rowery używane warszawa można jednak kupować także za pośrednictwem komisów. To wyjście nieco droższe, ale z pewnością dużo bardziej bezpieczne. Komisy rowerowe zazwyczaj przed wystawieniem danego roweru na sprzedać profesjonalnie go serwisują. Jeśli trafimy na naprawdę profesjonalny komis rowerowy to możemy liczyć nawet na gwarancję. Z całą pewnością więc zakup roweru używanego ma ogromny sens.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>