Lusterka rowerowe

Jeśli poruszamy się na naszym rowerze gdzieś głównie po bezdrożach albo po prostu wykonujemy na nich ewolucje to z pewnością nie musimy obawiać się tego czy ktoś nas z tyłu nie rozjedzie. Poruszamy się po mało ruchliwych drogach, gdzie ryzyko potrącenia na przykład przez samochód jest naprawdę niewielkie. Jeśli jednak dużo poruszamy się po miastach, to niestety, ale sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Nasze miasta są dziś bardzo ruchliwe, ulice wąskie i zakorkowane, a my giniemy gdzieś w tym całym ruchu. Największy problem pojawia się w momencie, gdy musimy się obejrzeć za siebie czy coś nie jedzie, aby wykonać jakiś manewr. Kierowcy samochodów lub motocykli mają standardowo zamontowane lusterka dzięki którym widzą co dzieje się za nimi. Rowerzysta nie ma takiego wyposażenia w standardzie i jest zmuszony do oglądania się za siebie.

Nie ma tutaj znaczenia czy mamy rowery używane Warszawa czy bardzo profesjonalne jednoślady. Niebezpieczeństwo podczas oglądania się za siebie jest ogromne, gdyż naprawdę w ułamku sekundy może coś wybiec nam przed drogę i tragedia jest murowana. Lusterka rowerowe można jednak zakupić dodatkowo i zamontować w swoim rowerze. Z pewnością ich największą zaletą jest to, że zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Łatwiej jest nam ocenić czy możemy wykonać dany manewr i nie musimy oglądać się za siebie. Jednocześnie jednak lusterka rowerowe w wielu przypadkach mogą być dość niewygodne. Szczególnie jest to problem dla posiadaczy rowerów górskich lub kolarek, gdzie zamontowane lusterko potrafi mocno utrudnić możliwość korzystania z rogów na kierownicy. Lusterkiem także łatwo o coś zawadzić, a podczas wywrotki jest duża szansa, że urwiemy to akcesorium, a wcale nie jest ono tanie. Do posiadania lusterek na rowerze z pewnością trzeba się przyzwyczaić, ale warto o nich pomyśleć jeśli chcemy dużo jeździć po mieście.

Sklep rowerowy Warszawa na szczęście może nam dziś zaoferować także bardzo nowoczesne rozwiązania, jeśli chodzi o lusterka rowerowe. Co prawda nie są one tanie, ale z pewnością bardzo wygodne. Specjalnie zaprojektowane szkło w takim lusterku sprawia, że nie musi ono wystawać poza obrys roweru, a my i tak widzimy w nich co dzieje się za nami. Są szczególnie wygodne dla rowerów górskich, gdyż ich montaż nie utrudnia chwytania za rogi. Do tego wykonuje się je z bardzo elastycznych materiałów dzięki czemu są odporne na wstrząsy oraz uderzenia. Z takiego lusterka rowerowego z pewnością będziemy bardzo zadowoleni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>