Kobieta na rowerze

Urban Life na rowerze to dziś często twardy orzech do zgryzienia. Na ulicach dużych miast panuje ogromny ruch, ścieżek rowerowych jest jak na lekarstwo, a jazda po chodniku jest niestety niedozwolona. Miejski styl życia na rowerze to jednak nie tylko tego typu problemy. Na rowerach porusza się bowiem oczywiście bardzo wiele kobiet, dla których ten sport lub środek komunikacji generuje jeszcze jeden problem, jakim jest ubiór. Moda rowerowa dla kobiet okazuje się być niezwykle rozbudowana i w sklepach aż roi się od różnych kreacji rowerowych dla kobiet. Te dostosowane są do dosłownie każdej pogody i każdej pory roku oraz odpowiadają stylowi jaki akurat panuje.

Warto jednak pamiętać o tym, że jeżdżąc na rowerze nie można do końca oddawać się modzie, gdyż nie o to w tym wszystkim chodzi. Ubiór dla rowerzysty powinien być bardzo wygodny i przewiewny. Do tego nie powinny od niego wystawać żadne luźne elementy, które łatwo mogą wkręcić się w ruchome elementy rowerów. To właśnie dlatego typowe stroje dla zawodowych kolarzy są tak obcisłe. To nie tylko bezpieczeństwo, ale także mniejszy opór aerodynamiczny. Tak czy inaczej Urban Life to dla kobiet konieczność poddawania się trendom mody, nawet jeśli ma to się odbywać na rowerze.

Jeśli już chcemy kupować modne ubrania dla kobiety na rower to oczywiście sklep rowerowy Warszawa nie będzie dobrym miejscem do tego. Tam bowiem znajdziemy głównie typowe stroje dla rowerzystów, które zdecydowanie nie stanowią samym sobą mody. Stroje trzeba dobierać więc samodzielnie w zwykłych sklepach, ale oczywiście z głową. Muszą być one maksymalnie przewiewne i przylegające do ciała. Nie mogą wisieć żadne luźne fragmenty, a buty zdecydowanie nie powinny być na obcasie. Do rowery konieczny jest bud na płaskiej podeszwie, najlepiej antypoślizgowej.

Sklep rowerowy Warszawa może jednak zaoferować dla kobiet bardzo wiele ciekawych dodatków, jak na przykład okulary, rękawiczki czy różnego rodzaju akcesoria rowerowe. Nawet kaski są projektowane specjalnie dla kobiet. Mają często ciekawe kształty i malowane są w niezwykle fantazyjnych kolorach.

Na rowerze kobieta może więc spokojnie jeździć w zwykłych ubraniach, jeśli oczywiście tylko nie planuje jeździć wyczynowo. Można nawet założyć ubrania robocze jeśli wybieramy się do pracy. Należy jedynie trzymać się pewnych wytycznych, które wcześniej zostały opisane. W ten sposób kobiecy strój na rower może być bardzo modny, ale jednocześnie także i wygodny oraz oczywiście bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>