Kask dla dziecka

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jakiej powinni pamiętać rodzice małego rowerzysty, jest zapewnienie dziecku odpowiedniego kasku i przekonanie malca, by zawsze (zawsze!) jeździł na rowerze, mając na głowie kask. To bardzo ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale zakładanie kasku ma również kilka innych zalet. Kask nie tylko bowiem zapewnia dziecku ochronę przed niebezpiecznymi stłuczeniami głowy w razie wypadku, ale również chroni malca przed słońcem, a w lesie czy parku - także przed gałęziami etc. Kask jest więc nieodzownym elementem stroju każdego małego rowerzysty. Podpowiadamy, jak wybrać kask dla małego dziecka.

Przede wszystkim, o ile rowery używane (oczywiście w pełni sprawne, markowe i z najlepszych serwisów) nadają się również dla dzieci, o tyle kask zawsze powinien być nowy. Kupując używany kask, nie mamy bowiem pewności, czy nie uczestniczył on w jakimś wypadku. A bardzo ważne jest, by po wypadku nie używać już „stłuczonego“ kasku - nie chroni on już bowiem głowy dziecka tak, jak powinien. Druga ważna kwestia - rozmiar. Rodzice mają tendencję do kupowania wszystkiego „na wyrost“, bo dzieci bardzo szybko rosną. O ile jednak nie ma nic złego w odrobinę przydużych ubraniach dziecięcych, o tyle kask dla dziecka musi być zawsze idealnie dopasowany! Za duży kask nie spełnia swej roli i każdy rodzic koniecznie musi o tym pamiętać!

Na szczęście obecnie coraz więcej producentów oferuje kaski, których obwód można regulować, więc problem zbyt częstej zmiany kasku na większy jest przynajmniej trochę minimalizowany. Współczesne kaski dla dzieci są również produkowane w wielu atrakcyjnych dla dzieci kolorach i ozdabiane ładnymi dziecięcymi rysunkami, co może stanowić dla malców zachętę do noszenia kasku. Warto także dawać przykład własnemu dziecku i również zakładać kask. Choć kobiety kupujące rowery damskie, by jeździć w nich na szpilkach, zapewne tego nie zrozumieją, powinny o tym pamiętać przynajmniej matki (i oczywiście także ojcowie) jeżdżący na rowerach z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>