Jak być widocznym na rowerze?

widoczny na rowerzeJeśli przyglądasz się statystykom rowerowych wypadków to na pewno szybko dojdziesz do wniosku, że wiele z nich dzieje się po zmroku. Problem polega bowiem na bardzo złej widoczności rowerzystów na drodze, którzy często nie dbają o odpowiednie oświetlenie swojego roweru. To ogromny błąd, gdyż nocą kierowca samochodu ma niewielkie szanse, aby dostrzec na drodze niewielkiego rowerzystę. Najlepiej oczywiście jeździć rowerem tylko za dnia, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Dużo ludzi jeździ na rowerze także zimą kiedy dni są szare, a do tego bardzo krótkie. Jeśli jeździsz po zmroku to koniecznie zadbaj o dobre oświetlenie roweru. Każdy sklep rowerowy Warszawa może zaoferować sprzęt poprawiający widoczność roweru na drodze.

 

Zamontuj przednie białe światło

Przednie światło białej barwy to nie tylko zdrowy rozsądek, ale także prawny obowiązek. Światło z przodu będzie nie tylko doświetlało nam drogę, ale także będziemy bardziej widoczni. Z perspektywy kierowcy lepsze jest jednak migające niż stałe światło, gdyż zdecydowanie bardziej rzuca się w oko. Ponieważ przednie oświetlenie zużywa dużo prądu to dobrym rozwiązaniem jest podłączenie go do dynamo rowerowego zamiast ciągłego wymieniania baterii. Można zainwestować także w akumulatorki, które można wielokrotnie ładować.

 

Przednie światło na kasku

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie dodatkowego światła z przodu na swoim kasku. Światło to będzie się ruszało razem z naszą głową co bardziej zainteresuje kierowcę samochodu i sprawi, że będzie on prowadził bardziej uważnie.

 

Tylne światło barwy czerwonej

Kolejny wymóg prawny dla nocnej jazdy rowerem jest oczywiście zamontowanie tylnego światła na rowerze o czerwonej barwie. Tutaj podobnie jak z przodu najlepiej zamontować migającą lampkę, która jest lepiej widoczna na drodze. Tylne światła spokojnie mogą być na baterie, gdyż zazwyczaj są to diody zużywające niewiele energii. Na pewno jedna bateria starczy nam na wiele rowerowych wycieczek.

 

Tylne światło na kasku

Podobnie jak wcześniej można także zamontować sobie niewielką czerwoną lampkę z tyłu naszego kasku. Zarówno przednia jak i tylna lampka nie są ciężkie i na pewno nie będą nam ciążyć na głowie.

 

Kamizelka odblaskowa

Kamizelka odblaskowa także powinna być obowiązkowa dla rowerzysty. Po jej założeniu nadjeżdżające samochody doskonale nas widzą, a więc ryzyko kolizji zostaje bardzo mocno zniwelowane. Kamizelki odblaskowe oferuje nie tylko hurtownia rowerów Warszawa. Możemy je kupić dosłownie w każdym hipermarkecie, a czasem nawet w kiosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>