Giełdy rowerowe

Obecnie w naszym kraju funkcjonuje mnóstwo sklepów, komisów i outletów rowerowych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – w ofercie których znajduje się niezliczona wprost ilość wszelkiego rodzaju rowerów dla dorosłych i dla dzieci. Osoby zainteresowane kupnem roweru mają więc ogromny wybór jednośladów najróżniejszego typu i w najrozmaitszych cenach.

Sklepy, komisy i outlety rowerowe to jednak nie jedyne miejsca, w których można dokonać zakupu nowego lub używanego roweru. Alternatywą dla kupowania jednośladu w jednym z tych miejsc jest kupno roweru używanego bezpośrednio od poprzedniego właściciela – poprzez ogłoszenia czy serwisy aukcyjne, a także cieszące się niemałą popularnością giełdy rowerowe. Czym są takie giełdy i czy warto właśnie na nich szukać roweru dla siebie?

Giełdy rowerowe są organizowane raz na jakiś czas w wielu miastach naszego kraju, niekiedy jako część większych giełd (na przykład samochodowych), a niekiedy samodzielnie, i stanowią miejsce spotkań osób pragnących sprzedać swój rower z osobami zainteresowanymi zakupem roweru używanego w atrakcyjnej cenie, bezpośrednio od właściciela. To swego rodzaju rowerowe targowiska, na których można znaleźć najróżniejsze rowery – od jednośladów w niemal idealnym stanie, poprzez rowery dość mocno zużyte, aż po całkowite graty nie nadające się do jazdy. Na giełdzie rowerowej można też czasem znaleźć prawdziwe rowerowe perełki.

Opinie o takich giełdach są rozmaite – wiele osób twierdzi, że roi się na nich od kradzionych rowerów, i tylko kupując rower w profesjonalnym komisie lub outlecie (czy tym bardziej – nowy w sklepie), można mieć pewność pochodzenia jednośladu. Z drugiej strony, ryzyko napotkania na nieuczciwego sprzedawcę istnieje zawsze i wszędzie – zwłaszcza kiedy kupujemy od osoby prywatnej – więc nie należy popadać w paranoję i całkowicie wykreślać giełd rowerowych z listy miejsc, na których można znaleźć używany rower w dobrym stanie i niskiej cenie, lecz po prostu zachować ostrożność podczas wyboru roweru i sprzedawcy (a w celu ograniczenia ryzyka do zera – zrezygnować z myśli o kupnie roweru używanego i zdecydować się na zakup nowego roweru w sklepie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>