Dziecko na rowerze

Zamiłowanie do rowerów tyczy się nie tylko ludzi dorosłych, ale także najmłodszych, czyli dzieci. Niezależnie od wieku naszych pociech to te już od prawie samego początku mają wielką ochotę przejechać się na rowerze. Oczywiście jazda na rowerze dla kogoś kto nigdy tego nie robił wcale nie jest łatwa. Jazda na dwóch kołach wymaga wyćwiczenia sobie odpowiedniej równowagi i grubość opony zdecydowanie nie ułatwi tego zadania. Zanim dziecko nauczy się więc jeździć może zaliczyć wiele upadków, ale najczęściej nie będzie to powodem do zniechęcenia. Dla naszego malucha warto więc na początek kupować rowery używane. Z pewnością nie będzie nam szkoda, gdy pociecha zniszczy taki rower podczas nauki jazdy lub ćwiczenia kolejnych ciekawych zdolności. Warto jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i zadbać nie tylko o to, aby rower był w pełni sprawny technicznie.

Jeśli chodzi bowiem o bezpieczeństwo to z pewnością nasze dzieci muszą zakładać specjalne kaski ochronne w czasie jazdy. Nie są one może dla nich wygodne, ale mogą uratować ich zdrowie, a nawet życie w przypadku poważnego wypadku. Warto zainwestować także w ochraniacze na kolana oraz łokcie. Obowiązkowe będą także światła odblaskowe, aby dziecko było doskonale widoczne na rowerze. Niezmiernie ważna jest tutaj także nauka o bezpieczeństwie jazdy. Należy pokazać naszemu dziecku w jakich miejscach może się poruszać, gdzie powinno bardziej uważać, a gdzie zdecydowanie nie wolno mu jeździć. Takie lekcje na pewno pozytywnie wpłyną na jego zachowanie podczas jazdy. Wszelki inny sprzęt potrzebny naszemu dziecku do nauki jazdy jest w stanie zaoferować każdy lepszy sklep rowerowy Warszawa.

Jeśli chodzi o samą naukę jazdy na rowerze to sposobów jest naprawdę wiele. Z pewnością dla najmniejszych dzieci do rowerków dokupuje się dodatkowe kółka montowane po obu stronach koła tylnego. Taka podpora nie utrudnia aż tak bardzo jazdy, a z pewnością zapewnia odpowiednią stabilność. Dziecko nie musi po prostu utrzymywać równowagi. Sklep rowerowy Warszawa także oferuje tego typu akcesoria.

Nieco starsze dzieci mogą zacząć uczyć się już jazdy na dwóch kołach. Chyba najbardziej znanym widokiem jest podążaniem opiekuna za dzieckiem i trzymanie jego roweru za pośrednictwem kija podwiązanego za siodełkiem. Takie urządzenia można zrobić samemu wykorzystując nawet zwykły kij od szczotki i kawałek sznurka. Ucząc nasze dziecko jazdy na dwóch kołach musimy być z pewnością bardzo cierpliwi i nie wypuszczać go od razu na bardzo „głęboką wodę”. Zbyt wiele upadków (szczególnie bolesnych) mogą je bowiem zniechęcić do roweru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>