Dlaczego Polacy nie jeżdżą na rowerach

Jeśli rower kojarzy Ci się z nazwy z marką motoryzacyjną to jesteś na dobrym tropie. Dawniej rowery produkowała właśnie firma Rover i stąd taka nazwa tego sprzętu w naszym kraju. Jeszcze przed drugą wojną światową te jednoślady napędzane siłą własnych mięśni były w naszym kraju bardzo popularne. Na terenie Polski działało bardzo wielu producentów rowerów i praktycznie każde duże miasto miało chociaż jedną własną fabrykę. Niestety wraz z zakończeniem się wojny zaczęły plajtować producenci, a przetrwał jedynie Romet. Jest to właśnie jedna z przyczyn dla której Polacy na jakiś czas na dobre zapomnieli o rowerach. Rowery są dla naszych rodaków także naprawdę dosyć drogie co również przyczynia się do braku ich popularności. Tak naprawdę jednak w tematyce rowerowej jesteśmy daleko za Europą. Na całym świecie bowiem niezwykle popularne są rowery używane.

W bardzo wielu krajach rowery zaczynają coraz bardziej górować nad samochodami. Ma na to wpływ wiele elementów. W przypadku Europy rower okazuje się być dużo szybszym i tańszym środkiem transportu niż samochód. Dotyczy to oczywiście dużych miast. Liczba aut stale wzrasta, a to oznacza stałe narastanie korków. Ceny paliwa także nie są dziś ciekawe, a przecież jazda na rowerze nic nas nie kosztuje. Z kolei w krajach biednych używany rower daje jedyną możliwość na to, aby móc się w miarę sprawnie przemieszczać.

Rowery używane warszawa oraz ogólnie sprzęt rowerowy zaczynają jednak coraz bardziej wybijać się na przód w Polsce. Także i u nas bowiem duże miasta są coraz bardziej zatłoczone. Wysokie ceny paliw przestają być z kolei już zupełnie na kieszeń przeciętnego Polaka. Rowery używane mogą być więc idealnym wyjściem dla nas. Kupno nowego, porządnego sprzętu rowerowego jest dość kosztowne. Jeśli jednak udasz się do równie profesjonalnego komisu rowerowego to może się okazać, że za niewielkie pieniądze kupisz naprawdę dobry rower. Taki rower pochodzący z porządnego komisu przeszedł naprawdę gruntowny przegląd techniczny i został pozbawiony wszelkich usterek. Często komisy udzielają na sprzedawany sprzęt nawet własną gwarancję. Spróbuj i przekonaj się sam, że warto kupić rower używany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>