Czy to jeszcze rowery, czy może kaprys ze świata mody?

Prawdą jest, że dobry rower musi kosztować, chodzi przecież nie tylko o względy estetyczne, lecz przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Dlatego wyprodukowane rowery z najlepszej jakości materiałów, niechże swoje kosztują. Oczywiście należy brać pod uwagę to, jakiego rodzaju potrzebujemy rower, gdyż mogą być rowery miejskie, holenderskie, trekingowe czy sportowe. Każdy z nich wymaga użycia odpowiednich materiałów, i my jako Klienci, godzimy się na to, by cena roweru była adekwatna do potrzeb. Jeśli myślimy poważnie o rowerowych podróżach, zazwyczaj kierujemy się do znanego i szanowanego producenta, który nie dość, że ma doświadczenie to profesjonalnie pomoże mi dobrać właściwy dla mnie rower.

Co jednak powiedzieć, gdy słyszy się propozycję, od światowego projektanta Gucci, który stworzył rower na sezon letni, za jedyne 14000$? Design roweru mnie osobiście, nie przekonuje, mimo że w całości został zrobiony z włókna węglowego. Czy faktycznie rower sygnowany nazwiskami Gucci i Bianchi, warty jest takiej sumy? Zadziwiające, że niektórym osobom zależy na posiadaniu tego właśnie roweru, mimo że wiele szanowanych i znanych producentów, od lat tworzą rowery przede wszystkim na każdą kieszeń.

rower gucci

Rower od projektanta mody Gucci

Rower ma być bezpieczny, wydajny, bezawaryjny, jednym słowem, rower ma być dla mnie a nie ja dla roweru. Nie dajmy się zwariować. Prawdziwi miłośnicy rowerowej turystyki, czy sportów rowerowych nie potrzebują mieć pojazdu za ogromne pieniądze, bo najważniejszy nie jest szpan, tylko frajda, jaką nam daje rower. Chyba jednak propozycja Gucci i Bianchi, to kaprys świata mody, czyli takiej przestrzeni, w której kreuje się coś co, na co dzień jest nieosiągalne, nierealne. To świat, który stara się obudzić w nas potrzeby, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, bez których nadal byliśmy szczęśliwymi ludźmi. Sądzę, że istnieje grono ludzi, które jest wierne działalności Gucci, i ciągle wspiera jego nowości. Dla mnie turystyka rowerowa to swoisty hardcor, świetna sprawa która daje ogromną satysfakcję z przebytego szlaku czy trasy.

Piękny rower może być od każdego producenta, który rowerami zajmuje się od lat i doskonale wie, jakie są tendencje rynkowe, oraz potrzeby i oczekiwania Klientów. Zastanawiam się, jaki był cel znanego projektanta? Wyprodukować rower, który nabędą „znajomi po fachu” a nie zwykli zjadacze chleba. Poza tym branża, w której specjalizuje się Gucci trochę daleka jest od branży rowerowej. A każdy, kto „połknął bakcyla” na rower, wie o tym, że 14000$ za rower to jakby trochę za dużo. Za tę kwotę, można się wybrać na ekstremalną podróż po świecie. Dla zapaleńców, rower to nie błyskotka, tylko sposób na życie. I tego trzymać się trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>