Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

Kiedy to ostatni raz wychodząc na rower na dłuższą wycieczkę zastanawiałeś się nad tym co w ogóle zabrać w taką podróż? Czas już najwyższy na to, aby dobrze przejrzeć wszystko to co mamy w domu i zapakować się odpowiednio na rower. Dzięki temu będziemy czuć się na rowerze bezpieczniej, bardziej komfortowo i z pewnością nie zaskoczy nas żadna rzecz.

Dla każdego kolarza i rowerzysty najważniejsze będzie oczywiście jedzenie oraz picie. Warto na początek odwiedzić sklep rowerowy Warszawa i zaopatrzyć się tam w specjalną saszetkę na ramę roweru. Można tam schować niewielki posiłek, do którego jest łatwy dostęp. Jadąc rowerem na rajdzie nie musimy się nawet zatrzymywać, żeby sięgnąć po energetyzujący posiłek. Do prowiantu z pewnością warto wrzucić kilka batoników, które są wysokokaloryczne i będą doskonałą przekąską przywracającą energię. Do tego oczywiście kanapki do zjedzenia w czasie przerwy. Napoje trzymamy oczywiście w bidonach. Można zamontować sobie na rower dwa bidony i do jednego wlać wodę, a do drugiego napój izotoniczny. Należy unikać jakichkolwiek napojów gazowanych, które podczas jazdy mogą powodować nudności oraz wzdęcia.

Mając już odpowiedni prowiant warto w dalszej kolejności pomyśleć o narzędziach. Nie jest ważne tutaj czy mamy rowery używane czy nowe. Sprzęt tego typu może nam się zepsuć w każdej chwili i trzeba być na to przygotowanym. Z pewnością warto zapakować wielofunkcyjny klucz rowerowy, który oferuje nam każdy sklep rowerowy Warszawa. Do tego przydać się mogą małe obcęgi oraz młoteczek. Zestaw kluczy sześciokątnych również jest mile widziany w naszym zestawie naprawczym. Na koniec pakujemy wygodne rękawiczki, ściereczkę oraz jakiś płyn smarujący (np. WD40). Tak naszykowani nie zostaniemy zaskoczeni nawet przez bardziej awaryjne rowery używane Warszawa.

Niezależnie od tego po jakim podłożu będziemy jeździć to złapanie gumy na rowerze naprawdę nie należy do wielkiego wyczynu i zdarza się dosyć często. Z tego względy do naszej ekwipunku warto zapakować zestaw naprawczy do opon oraz dętek. W sklepach można kupić już gotowe zestawy, które są łatwe w zastosowaniu. Są także osoby, które wycinają łatki samodzielnie ze starych dętek. Jeśli my także tak robimy to oczywiście do łatek potrzebny będzie także klej, papier ścierny oraz patyczek lub waciki do rozsmarowania kleju.

Na koniec warto pomyśleć także o naszym bezpieczeństwie. Warto zabrać ze sobą jakiś dokument tożsamości oraz ksero ubezpieczenia. W razie wypadku dokumenty te mogą okazać się niezwykle przydatne. Jeśli nie chcemy nosić ze sobą dokumentów to warto na kartce spisać nasze dane, które przydadzą się później ratownikom. Można tam napisać także przyjmowane przez nas leki, uczulenia oraz choroby. Teraz tylko jeszcze płaszczyk przeciwdeszczowy, naładowany telefon komórkowy i można ruszać na wspaniałą podróż rowerową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>